Dodací podmínky

Dobrý den,

naší prioritou je Vaše spokojenost a radost z květin, proto nabízíme pouze kvalitní, vzrostlé a kvetoucí rostliny se silným kořenovým balem. Proč?

  • Vzrostlé, kvetoucí rostliny, se silným kořenovým balem Vám budou okna, balkony a terasy zdobit hned po výsadbě. Sezóna je u nás krátká, radujte se z květin hned po výsadbě. Ušetříte čas.

  • Riziko úhynu velkých rostlin je na rozdíl od těch malých, sotva zakořeněných sazeniček, velmi malé. Ušetříte peníze.

Nesrovnávejte prosím cenu s jinými. U nás se zaměřujeme na kvalitu a ta je obvykle přímo úměrná hodnotě rostlin. Určitě chápete, že vypěstovat větší rostliny dá více práce, zabere více času, spotřebuje se i více tepla, vody a živin než při rychlovýrobě malých sotva zakořeněných sazeniček. Práce zahradníka není snadná, výroba je navíc ovlivňována počasím.

Termín zaslání květin

Květiny zasíláme podle Vašich požadavků, které můžete uvést do objednávky do poznámky. Dále podle počasí, aby nedošlo například k poškození květin vlivem mrazu nebo velkého horka a dále v termínu, který se nekryje s víkendem nebo s volnými dny státních svátků.

Pokud máme veškerý sortiment Vaší objednávky k dispozici, zásilku Vám můžeme zaslat obratem.

Někdy se může stát, že je některý druh krátkodobě vyprodaný, ale očekáváme jeho naskladnění. Pokud nebudeme mít aktuálně kompletní sortiment Vaší objednávky, můžeme Vám, pokud si to budete přát, přednostně zaslat dostupné položky z objednávky a nedostupné ihned, jakmile to bude možné. Za první zásilku pak zaplatíte náklady na dopravu v plné výši, za každou další zásilku vzniklou rozdělením na požádání zákazníka pak zaplatíte 50% z nákladů na dopravu. O tomto Vás můžeme informovat nejrychlejší možnou cestou – telefonicky.

Buďme ve spojení

Doporučujeme Vám uložit si naše telefonní číslo 606 893 085 (Rozkvetlý domov – služba Květiny na dobírku) do svého mobilu, abyste nás v případě zavolání snadno identifikovali. Pokud si nepřejete, abychom se s Vámi spojili telefonicky, uveďte prosím tento požadavek do poznámky v objednávce. Budeme Vás kontaktovat e-mailem. Tato forma komunikace je ale mnohem pomalejší a komplikovanější.

Zasílání květin

Při balení každou rostlinu pečlivě zkontrolujeme a do zásilky vkládáme pouze kvalitní a čerstvé zboží. Rostliny balíme do obyčejných novin. Není to z důvodu úspory, ale proto, že obyčejný novinový papír absorbuje přebytečnou vlhkost a květiny jsou tak v době přepravy mnohem lépe chráněny, než kdyby byly umístěné v moderních plastových neprodyšných boxech. Zásilku balíme těsně před odvozem, tak, aby květiny byly v balíku co možná nejkratší dobu. Záleží nám na tom, aby k Vám květiny dorazily v co nejlepší kondici.

Před odesláním zásilky Vám dáme vědět, že květiny zasíláme, abyste byli připraveni na jejich přijetí a výsadbu. Balík zasíláme tak, aby byl hned druhý den po odeslání u Vás (na doručení má přepravce maximálně dva dny).

Připravte si předem truhlíky a substrát, abyste byli připraveni na výsadbu květin.

Cena za dopravu zásilky je stanovena při standardní velikosti průměrného balíku 160 Kč. Pokud chcete platit dobírkou, cena za dobírku je 35 Kč.

Pokud je Vaše objednávka nadprůměrně velká, a pokud musíme zboží zabalit do více balíků, může se cena dopravy navýšit. Tuto věc bychom Vám předem oznámili a společně si ji odsouhlasili.

Chcete-li objednávku změnit nebo zrušit, učiňte tak pro rychlejší vyřízení nejlépe telefonicky na číslo 606 893 085 nebo mailem na objednavky@kvetinynadobirku.cz. Uveďte prosím číslo objednávky, Vaše jméno a příjmení.

Avízo přepravce

Také přepravce Vám dá avízo o doručení zásilky. Neprodlužujte dobu vyzvednutí zásilky. Každá zbytečná hodina je pro rostliny v balíku stresující. Pokud adresát prodlužuje dobu vyzvednutí zásilky, a to až o několik dní, je velmi vysoké riziko, že se květiny v balíku zapaří nebo uschnou.

Doručování zásilky

Zkontrolujte ještě v přítomnosti dopravce, jestli balík není poškozený. Pokud je poškozený máte právo ho nepřevzít. Tato situace nastává podle našich zkušeností jen výjimečně.

Pokud je balík poškozený jen velmi lehce, uveďte do formuláře přepravce ke svému podpisu text „Převzato s výhradou“.

Po převzetí zásilky

Po převzetí balíku květiny ihned vybalte. Dejte květinám několik hodin na vzpamatování.

Po přepravě mohou být pomačkané a povadlé, to je však zcela normální. Zásilková služba se bohužel nikdy nevyrovná osobnímu nákupu. Pokud je to pro Vás alespoň trochu možné, přijeďte si k nám květiny nakoupit osobně.

Máte pochybnosti?

Pokud by se Vám po vybalení květiny opravdu nezdály životaschopné, doporučujeme je vyfotografovat, zatelefonovat nám na číslo 606 893 085 nebo 602 583 355 a květiny reklamovat.

Aby Vám květiny dělaly radost, musíte dělat radosti i Vy jim!

Ideální je, pokud květiny co nejdříve po doručení vysadíte do truhlíků a mírně zavlažíte. Nechejte je 1 – 2 dny na světlém místě, bez přímých slunečných paprsků. Pokud to už počasí dovolí, nejvhodnější je místo venku na zastíněném místě, chráněném před deštěm.

Vysaďte květiny co nejdříve po nákupu do kvalitního výsadbového substrátu a do truhlíků, které Vám usnadní péči. Pro pravidelné přihnojování používejte kvalitní hnojivo. Umístěte osázené truhlíky na místo, kde se květinám bude dařit. Tuto věc máme uvedenou už v menu nabídky u květin, kde si můžete vybrat druhy do stínu nebo na slunce.

Květiny mohou onemocnět, stejně jako lidé. Můžete to být vlivem určité nerovnováhy při pěstování, například přebytkem nebo nedostatkem vody, tepla, světla, výživy.

Stejně tak mohou být rostliny napadeny škůdcem. Více se dočtete v pokračování článku.

Výsadba a pěstování

Předem zalité rostliny co nejdříve vysaďte do truhlíků se zavlažovací miskou. Doporučujeme zavlažovací truhlík svstém Lebiš, který nabízíme ve velikosti 50 nebo 60 cm, v barvě hnědá, bílá a terakota. Vysazovat můžete také do větších nádob, ve kterých se rostliny cítí stejně dobře, jako ve volné půdě. Nádoby musí mít drenážní otvory pro odtok přebytečné vody.

Na výsadbu použijte substrát pro balkonové květiny. Doporučujeme vysoce kvalitní německé substráty Gramoflor, které neobsahují plísně ani obtížné černé mušky. Obsahují startovací hnojivo a smáčedlo, které usnadňuje zálivku. Voda se velmi snadno vsakuje a nestéká. Substráty nabízíme v objemu 20, 45 a 70 litrů.

První dva dny po výsadbě chraňte rostliny před přímým sluncem.

Po 15. květnu už mohou balkonové květiny, pokud nehrozí přízemní mrazíky, zůstat venku.

Pokud je musíte do této doby nechat ještě doma, umístěte je na světlém místě, například na okenním parapetu nebo ve světlé chodbě nebo v zimní zahradě.

Květiny zalévejte jen podle potřeby! Předem se přesvědčte, že už potřebují závlahu. Přelití může být pro květiny horší než jednorázové přeschnutí. Přelévání způsobuje uhnívání kořenů, rostlina pak usychá nedostatkem vody, kterou nemůže přes zničené kořeny přijímat. V letních dnech zalévejte ráno nebo navečer, odraženou, odstátou vodou s přídavkem hnojiva. Zálivka v pravé poledne horkého den může květinám uškodit.
Při silné bouřce nebo průtrži mračen je vhodné truhlíky s květinami přenést na chráněné stanoviště.

Zálivka květin v zavlažovacích truhlících systém Lebiš

Spodní zavlažovací misku nechejte po výsadbě ze začátku prázdnou a několik dní až týdnů zavlažujte květiny jen shora, dokud si substrát „nesedne“ a květiny nezačnou prokořeňovat. Že prokořeňují, poznáte podle toho, že začínají vytvářet nové výhonky a lístky, že rostou. Zalévejte vždy podle potřeby a s citem. Nepřelévejte zbytečně květiny, nezalévejte do zásoby. Sledujte vlhkost substrátu i počasí. Když je chladno a květiny nemají takový odpar, omezte zálivku. Zavlažovací misku oceníte hlavně v parném létě.

Jakmile budou rostliny dostatečně prokořeněné, vytvoří převisy a bohatě pokvetou, budou mít velkou spotřebu vody, a to převážně v horkých dnech. Vodu do misky dolévejte teprve tehdy, když je už zcela prázdná. Pokud je substrát stále vlhký a počasí chladnější, nechejte misku klidně prázdnou i několik dní. V deštivých dnech můžete misku odstranit, aby se v ní zbytečně nehromadila voda nebo dešťovou vodu vylít.

Balkonové květiny přihnojujte do každé zálivky

Pro přihnojování Vám doporučujeme naše Krystalické hnojivo pro Rozkvetlý domov s vyrovnaným podílem prvků. Tohle hnojivo můžete používat celou sezónu, od jara až do podzimu na balkonové květiny, bylinky, truhlíkovou zeleninu a drobné ovoce. Je vhodné i pro přihnojování pokojových květin, včetně orchidejí. Není třeba ho střídat s jiným druhem. Cena 78 Kč/0,5 kg a 138Kč/1,0 kg.

Dávkování krystalického hnojiva

Balkonové květiny: l odměrka na 10 litrů vody, do každé zálivky.
Pokojové květiny: l odměrka na 10 litrů vody, l x za dva týdny.

Vodu s hnojivem si připravujte nejlépe alespoň den předem. Voda je pak odstátá a měkká, chlór je částečně vyprchaný a krystalky hnojiva dostatečně rozpuštěné. Je praktické mít předem připravenou vodu v konvi.

Nejčastější problémy s růstem a kvetením rostlin

Pokud květiny z ničeho nic přestávají kvést a narůstat, někde nastala chyba. Netrpí nedostatkem živin? Nedochází často k přesychání substrátu nedostatečnou zálivkou nebo naopak k přemokření substrátu nadměrnou zálivkou nebo deštěm? Není květina napadena chorobou nebo škůdcem? Neuvařily se její kořeny vlivem vysokých letních teplot?

Často suchý substrát

Nedostatek zálivky a živin způsobuje špatný růst a kvetení. Suchý substrát
prolijte vrchem, dokud nedojde k jeho celkovému zvlhčení. Pokud provádíte zálivku jen zběžně, doprostřed kořenového balu se nedostane dostatečné množství zálivky.

Přemokřený substrát, výskyt černých mušek - smutnic
Vlivem nadměrné zálivky dochází k úhynu kořenů. Rostlina přestává odebírat vodu, protože její kořenový systém nepracuje Přestože má rostlina dostatek zálivky, usychá. Tento stav je nevratný. Rostlina už jen přežívá, nenarůstá, nenakvétá. Za přelití rostlin může také truhlík bez drenážních otvorů. Každá nádoba pro pěstování květin musí mít odtokové otvory.

Takové rostliny často doprovází výskyt drobných černých mušek – smutnic, které se objevují na zahnívajících místech.

Napadení rostlin chorobou nebo škůdcem

Mšice: Zelený nebo černý drobný hmyz. Doporučujeme ošetření přípravkem Mospilan nebo Pirimor. Ošetření je třeba po 10 - 14 dnech opakovat.

Molice: Bílý drobný motýlek. Doporučujeme ošetření přípravkem Mospilan nebo Applaud. Ošetření je třeba po l0 - 14 dnech opakovat.

Padlí: Houbová choroba: Bílý povlak na listech, napadené části usychají, mají vzhled tabáku, nemoc velmi rychle postupuje. Doporučujeme ošetření přípravkem Discus nebo Stop-padlí. Nejvhodnější je preventivní ošetření rostlin 2 - 3 x za sezónu. Napadené rostliny se již těžko zachraňují.

Plíseň šedá: Vzniká při nadměrné vlhkosti (nedostatečná cirkulace vzduchu ve spodní části převisu. Doporučujeme ošetření přípravkem Merpan.

Napište nám

Jak už jsem psala na začátku, naší prioritou je Vaše radost z květin, které jste si u nás zakoupili. Budeme rádi, když nám během sezóny napíšete, jak jste s květinami spokojeni, případně přiložíte pár fotografií. Zpětná vazba je pro nás velmi důležitá a naší největší odměnou je spokojený zákazník a jeho rozkvetlý domov.

Doporučujeme

Profesionální zavlažovací truhlík systém Lebiš

50 cm, cena 159 Kč

60 cm, cena 169 Kč

barva hnědá, bílá, terakota

Substrát pro balkonové květiny Gramoflor

20 litrů, cena 78 Kč

45 litrů, cena 178 Kč

70 litrů, cena 238 Kč

Krystalické hnojivo pro Rozkvetlý domov s odměrkou

0,5 kg, cena 78 Kč

1,0 kg, cena 138 Kč

Krásný balkon nebo terasa bez práce a starostí s výsadbou

Osázené truhlíky s předpěstovanými květinami

Doporučíme Vám vhodné druhy i barevné kombinace.

Osázené truhlíky si můžete osobně vyzvednout u nás v Rozkvetlém domově ve Žďáru nad Sázavou nebo je po dohodě zákazníkům vozíme i do Prahy, a to v první polovině května.

Při této příležitosti je možno do Prahy dopravit i větší množství rostlin nebo jiného zboží, které by se těžko zasílalo poštou. Využijte naši dopravu.

Kompletní výzdoba balkónů a teras

Na objednávku Vám připravíme a přivezeme výzdobu Vaší terasy nebo balkonu kvetoucími balkonovými letničkami, bylinkami, truhlíkovou zeleninou, jahodami nebo i trvalkami a koniferami pro celoroční výzdobu a pěstování.

Dodáme vhodné druhy rostlin, barevné kombinace, dále hnojivo, konve, ochranné postřiky.

Poradíme Vám s jejich pěstováním.

Tato služba se týká větších zakázek a individuální spolupráce.

Pokud potřebujete více informací, neváhejte mě kontaktovat.

 

Magda Hošková Lebišová, Rozkvetlý domov

zahradnice, Mistr florista

Kontakt:

ROZKVETLÝ DOMOV

Magda Hošková Lebišová a Josef Hošek

 

Hošek - Lebišová s.r.o.

Palachova 1741/2
591 01 Žďár nad Sázavou

mobil:

606 893 085 Rozkvetlý domov
602 583 355 Magda Hošková Lebišová

e-mail:

magda.lebisova@rozkvetlydomov.cz

objednavky@kvetinynadobirku.cz

IČO 27704122

DIČ CZ27704122

Číslo bankovního účtu: 78-8073490297/0100

Komerční banka, a. s.

Rozkvetlý domov
Nákupní košík: prázdný
Celková cena: 0 Kč
Zavolejte nám
+420606 893 085